MobileMobile | Continue
Post time 2017-8-13 10:23 |Show all posts

Bombom 8.4 - Kaşif'in El Kitabı

 Close [Copy URL]Değerli Oyuncular;

8.4 sürümü ile birlikte yepyeni bir bölüm olan Kaşif’in El Kitabı savaşma gücünüzü arttırabileceğimiz sistemlerden biri olarak oyuna eklenecektir.
Kaşif’in El Kitabı sistemine çantanızı açtıktan sonra karakterin sol üst bölümünde bulunan kitaba tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Kitaba tıklayıp açtıktan sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi farklı bölümlerle karşılaşırsınız.Sağ tarafta gördüğünüz 5 bölüm tamamlamanız gereken Kaşif Kitaplarıdır. DÜNYA ,KAŞİF, CANAVAR, BİYOGRAFİ, SERAMONİHer kitapta 2 adet 8, 2 adet 15 ve 1 adet 24 parçadan oluşan 5 sayfa bulunur. Sayfalar arasında geçiş yapabilmek için sağ alt ve sol alt bölümünde bulunan simgelere tıklamanız yeterlidir.

Sayfalardaki parçaları elde etmek için çeşitli el kitaplarına ihtiyacınız vardır. Bu el kitaplarından şansınıza bağlı olarak yapboz parçalarını elde edebilirsiniz. El kitaplarının çeşitleri kırık, temel ve lükstür.


✦Kırık El Kitabı: 8 parçaya sahip olan sayfaların parçalarını elde edebileceğimiz el kitabıdır.
✦Tam El Kitabı: 15 parçaya sahip olan sayfaların parçalarını elde edebileceğimiz el kitabıdır.
✦Lüks El Kitabı: 24 parçalık sayfalardaki parçaları elde etmek için kullanılır.El kitaplarını şansınıza bağlı olarak keşiflerden ya da etkinliklerden elde edebilirsiniz. El kitaplarını açtığınızda sahip olduğunuz bir parça çıkarsa, parça Macera Puanına dönüşür. Biriken Macera puanlarınızı Kaşif AVM’den el kitabı almak için kullanabilirsiniz.Elde ettiğiniz parçalar sayfada görünür. Sayfadaki tüm parçaları topladığınızda sol kısımdaki “Sayfa Özelliği” bölümünde görünen statüleri kazanırsınız. Ve yine sayfadaki tüm parçaları topladığınızda sayfa bir yapboza dönüşür.Parçalara çift tıklayarak “Önizleme” bölümünde görünen resme ulaşmaya çalışabilirsiniz ya da kupon kullanarak yapbozu otomatik olarak tamamlayabilirsiniz.Yapbozu tamamladıktan sonra sonra  “Etkinleştir”  butonuna tıklayarak sayfayı etkinleştirebilirsiniz. Sayfayı etkinleştirdiğinizde sol kısımdaki “Aktiflik Özelliği”  bölümünde görünen statüleri elde edebilirsiniz.

Not: Yapbozu tamamladıktan sonra Etkinleştirmeden çıkış yaparsanız, yapbozdaki parçalar tekrar karıştırılacak ve yapbozu yeniden tamamlamanız gerekecektir. Bu yüzden yapbozu tamamladıktan sonra Etkinleştir butonuna tıklamayı unutmayın.

KAŞİF EL KİTABI SEVİYE GELİŞİMİ

Kaşif el kitabının gelişim kısmındaki kitap seviyesini yükselterek el kitabı statülerinizi artırabilirsiniz.Gelişim yapabilmeniz için öncelikle gelişim ihtiyacını tamamlamalısınız. Örneğin yukarıdaki resimde gelişim ihtiyacını tamamlamak için 1. Bölümden yani Dünya El Kitabından 3 sayfa tamamlamalısınız.Gelişim ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra gelişim materyallerini kullanarak gelişim yapabilirsiniz. Gelişim materyali resminin üstüne tıklayarak satın alabilir ya da otomatik almak için otomatik gelişim butonuna tıklayabilirsiniz. Gelişim ilerlemesi şansınıza bağlıdır.Sol bölümde görünen değerler zaten bu bölümden elde etmiş olduğunuz statülerdir. Yani mevcut gelişimi tamamladığınızda bu bölümden elde ettiğiniz statüler sağ bölümdekilerle güncellenecektir.

Kaşif El kitabında geliştirilen bölüm rehber kitaplarıdır. Bu rehber kitapları ve seviyeleri aşağıdaki gibidir.
Acemi Rehber, Acemi Sv. 1, Acemi Sv. 2, Acemi Sv. 3, Acemi Sv. 4
Seyahat Rehberi, Seyahat Sv. 1, Seyahat Sv. 2, Seyahat Sv. 3, Seyahat Sv. 4
Maceraperest Rehberi, Maceracı Sv. 1, Maceracı Sv. 2, Maceracı Sv. 3, Maceracı Sv. 4
Yüce Rehber


Kaşif el kitabında elde edebileceğiniz son rehber Yüce Rehberdir. Ve bu rehbere ulaştığınızda Kaşif el kitabındaki bütün gelişimleri tamamlamış olursunuz.Kaşif’in el kitabına ait bütün bölümleri tamamladığınızda elde edeceğiniz toplam statü miktarı aşağıdaki gibidir.
Not: Bu Makaleden Elex ekibi sorumlu tutulamaz. Makalede sorun olduğunu düşünüyorsanız değişiklik yapılmasını istediğiniz makalenin konu adresi ile değişmesi istediğiniz alanın gerekli açıklamasıyla birlikte  ”Merak Ettikleriniz” bölümüne konu açınız.

Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Top