MobileMobile | Continue
Post time 2017-8-18 11:45 |Show all posts

Güzel Atölye - Yetiştirmek

 Close [Copy URL]


Değerli Oyuncular,

Oyuna gelen her yeni sürümle beraber bir çok bölüm oyun içerisine eklenmektedir.Güzelatolye bölümü karakter gelişimi için önemli bir yere sahip olacaktır.Gelin birlikte bölümü inceleyelim..
Demirci arayüzünden "Güzel Atolye" bölümünde "Yetiştirmek" butonuna tıkladığınızda arayüze ulaşabilirsiniz.Yetiştirme arayüzü takılarınızın stat değerlerini arttırarak karakter gelişiminiz için önemli bir yere sahip olacaktır.


Öncelikle yetiştirme havuzuna yükseltmek istediğiniz takıyı koymalısınız daha sonra yetiştirme butonu  ile sırt çantanızdaki takıyı seçmelisiniz bu sayede takınızın exp seviyesini yükseltme yaptığınız takının  içine ekler.Yeterli  exp e sahip olduğunda havuzdaki takınız seviye atlayacak , stat değerleri artacaktır.
Tek tuşla yetiştir butonu sırt çantanızda bulunan bütün takıların exp miktarlarını alarak takılarınızı silerek yutacaktır.Silinmesini istemediğiniz takılarınızı kilitlerseniz bu kayıptan kurtulabilirsiniz.

Kilitlemek için arayüzde bulunan
AÇIK[/COLOR] butonuna tıklayıp silinmesini istemediğiniz takıları kilitleyiniz.


Yüzük veya künyeleriniz kilitlendiğinden emin olduktan sonra işleminize devam edebilirsiniz.

Teş tuşla yetiştir butonuna tıklandığında uyarı ekrana gelecektir.Unutmayınız ki yaptığınız işlemlerin geri dönüşü ve telafisi yoktur.Bu nedenle işlemlerinizi dikkatli yapmanızda fayda var.


Uyarı ekranından sonra "Tamam" butonuna tıkladığınızda sırt çantanızdaki takıların explerini yetiştirme havuzunda ki takınıza ekleyecektir.

Uyarı ekranında belirtilen exp tecrübesi takınıza eklendiğinde yeterli tecrübeye ulaşabiliyorsa seviye atlayacaktır.


Yetiştirme havuzundaki takınız bağlı değil ve bağlı değil kalmasını istiyorsanız seçtiğiniz künye ve yüzüklerinde bağsız olmasına dikkat etmelisiniz.Aksi durumda takınız bağlı hale gelecektir.

Riske atmamanız için Yetiştirmek butonu ile bu işlemleri tek tek yapabilirsiniz.Exp ini almak istediğiniz takıyı kendiniz seçebilirsiniz.Yetiştirmek butonu ile herhangi bir takının tecrübesini alırken süreside buna dayalı olarak azalacaktır.

Örnek gösterecek olursak ;

372 günlük bir takıyı geliştirirken 7 günlük bir takının exp'ini alırsak takının süresi 7 güne düşecektir.Havuzda geliştirilen takıların süresi sadece 2 takının da kalıcı olması durumunda değişmemektedir.

+0 takınızı geliştirirken +5 bir takının expini alırsanız +5 olan öge takı tecrübesine dönüşecek ve takınıza seviye atlatacaktır.Bu işlemi yaparken sistem uyarı ekranı çıkartacaktır.Ekranda bulunan alana "Yes" yazıp " Tamam " butonuna tıkladığınızda takı tecrübesi +0 olan takıya eklenerek güçlenecektir.

Fakat her takının exp miktarları aynı değildir.+5 sağlam zincirin level gelişim tablosu ile venüs künyesinin exp miktarları aynı değildir.
Örneğin sağlam zincir 10240 tecrübe ile +5 olabilirken Venüs künyesi +5 de 102.059 tecrübe istemektedir.Buna göre +5 sağlam zinciri takı tecrübesine dönüştürüp venüs künyesi , forever yüzüğü gibi takıları geliştirmek istediğinizde seviyesi +5 değil +3 olacaktır.Exp gelişim tablolarını makalenin alt kısmında inceleyebilirsiniz.


Ayrıca Sihir ekle de seviye atlamış takıyı havuza koyarak geliştirebilirsiniz fakat sihir ekle basılmış bir takının tecrübesini farklı bir takıya basamazsınız.
Böyle bir durum yaşandığında sistem yine uyarı çıkartacaktır.


Satın alma butonu eğer sırt çantanızda takı yok ise bu bölümde takınızı geliştirmek için takı tecrübesi satın alabilirsiniz.


Satın al bölümünde "Seviye Yükselt" butonuna tıklarsanız takınızın bir sonraki level gelişimi için istenen ödeme miktarı ve alım sayısını görüntüleyebilirsiniz.


Almayı Onayladığınızda takınız seviye atlayacaktır.

Yetiştirme bölümünde seviye atlattığımız takıların tamamı aynı expi istememektedir.

Örneğin;

Sağlam Zincir / Kanatlı Yüzük / Alevli Yüzük / Canavar Saldırısı / Okyanus yüzüğü / Şans yüzüğü  ve Şans Künyesi  takılarının satın alma butonu ile gelişim tablosu ve istediği kupon miktarları aşağıdaki gibidir.Yukarıda belirtilen takılardan Sağlam Zinciri ele aldığımızda sırasıyla gelişimlerini aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.Venüs Künyesi/ Forever Yüzüğü / Şeytan Bilekliği Ruhu gibi takıların exp miktarları aynı değildir.Seviyeside diğer takılardan daha yüksek seviyelere ulaşmaktadır.

Harcanacak olan kupon miktarının çok fazla olmasından dolayı sadece venüs künyesini test ettik.Aşağıdaki görsellerden ve tablodan takının stat değerlerini ve harcanacak olan kupon miktarlarını görüntüleyebilirsiniz.


Satın alma butonu çok yüksek meblağda kupon istediğinden dolayı takılarınızı +5.seviyeye kadar füzyonlama yöntemi ile seviye atlatabilirsiniz.

Füzyonlama yapmak için aynı tür ve seviyeden 4 adet takıya sahipseniz, demirci arayüzündenfüzyonlama bölümüne girip "Sadece Mevcut Olanlar" yazının yanındaki kutuyu işaretleyiniz.Daha sonra Takı bölümünden "Döküm" butonuna tıklayarak füzyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Not: Bu Makaleden Elex ekibi sorumlu tutulamaz. Makalede sorun olduğunu düşünüyorsanız değişiklik yapılmasını istediğiniz makalenin konu adresi ile değişmesi istediğiniz alanın gerekli açıklamasıyla birlikte  ”Merak Ettikleriniz” bölümüne konu açınız.

Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Top